BIEWER YORKSHIRE TERRIER

CELKOVÝ VZHLED

Malý teriér s dlouhou srstí. Srst visí rovně a stejnoměrně po obou stranách a rozděluje se pěšinkou od nosu až po špičku ocasu. Pes velmi kompaktní a úpravný, vzpřímeného držení, budí dojem statného těla dobrých proporcí, celkově úměrný, aktivní.

CHOVÁNÍ A TEMPERAMENT

Ostražitý, živý a inteligentní toy teriér, vyrovnané povahy.

HLAVA

Lebeční partie: Mozkovna: Spíše malá a plochá, ne příliš zdůrazněná ani kulatá. Srst na hlavě by měla být dlouhá a splývavá, rovná a souměrně v barvách tříslová, černá, čokoládová a bílá. Hlava by měla v poměru k tělu dávat celkově vyvážený zjev.    

Obličejová:  Nos / čenich: Nos musí být černý bez růžových/bílých oblastí. Čenich by se měl rovnat polovině šíře prostoru mezi ušima nebo mírně delší. Nosní měl by být vhodné velikosti a musí dovolit dýchání bez potíží.

Čelisti / zuby: Zuby by měly být čisté, stejnoměrné velikosti a rozestupu. Skus nůžkový, tj. horní zuby těsně překrývají zuby spodní a jsou kolmo vsazené do čelistí, nebo kleště, chyby premolárů se tolerují.

Oči: Středně velké, jasné, tmavé a výrazné, nevystupující. Měli by být rozloženy tak, aby dali celkově vyvážený zjev obličeje k poměru velikosti lebky a postavení ucha. Oči by měly mít radostný výraz a měli by hledět přímo. Mohou zelenat, mít zlatou barvu odlesku nebo jiný tmavý nádech. Oční lemy by měly být tmavé.

Uši: Uši malé, ve tvaru písmene V, vztyčené, v horní třetině pokryté krátkou srstí, ve zbylých dolních 2/3 srstí dlouhou.

KRK: 

Krátký, ne moc silný.

TRUP:

Kompaktní, s rovnou hřbetní linií, s rovnou, dlouhou hedvábnou srstí jež je rozdělena v hřbetní linii a splývá rovnoměrně dolů po stranách těla. Celé tělo by mělo být dostatečně osvalené a zdravého zjevu, dobře tvarovaná bederní oblast.

OCAS:

Nekrácený, přirozeně dlouhý s bohatou srstí, nesený mírně výš než je horní linie hřbetu.

KONČETINY:

Hrudní končetiny: Bílé barvy, rovné, pokryté hedvábnou dlouhou hladkou srstí. Paspárky jsou povoleny, ale nejsou žádoucí.

Plece dobře uložené.

Pánevní končetiny: Běhy při pohledu zezadu zcela rovné, s mírně zaúhleným hleznem, bílé barvy, pokryté hedvábnou splývavou bílou hladkou srstí. Lépe bez zadních paspárků.  

Tlapky: Kulaté s bílými nebo černými drápy.

CHODY / POHYB: Pohyb volný s vydatným posunem; akce končetin vpředu i vzadu rovná, horní linie zůstává v rovině.

OSRSTĚNÍ:

Srst by měla být hedvábná na pohled i dotek, rovná, ne zvlněná, neměla by být nikdy kratší než 3/4 výšky psa, lépe téměř na zem.

BARVA:

Tmavě ocelově modrá (ne stříbřitě modrá) nebo černá s tříslovými znaky v obličejové partii a na uších. Bílé skupiny / pruhy by se měli vyskytovat v minimálně 25% z celkové barvy těla psa a to na hlavě, na předních i zadních nohou, na břiše, jako límec za krkem psa a na konci ocasu. Souměrné bílé oblasti na hlavě jsou preferované ale ne povinné.  

Černě nebo modře barevní psi musí mít černý nos, černé oční lemy a černé nebo bílé drápy.

Bílá barva - skupiny / pruhy by se měla u psů vyskytovat na hlavě, na předních i zadních nohou, na břiše, jako límec za krkem psa a na konci ocasu.

HMOTNOST: Hmotnost od 1,8 do 3,10 kg

VÝŠKA: Až a včetně 22 cm výšky měřeno od země ke kohoutku.

Psi musí vykazovat dvě viditelně normálně vyvinutá varlata, nacházející se zcela v šourku.Více zde: https://demonamar.webnode.cz/standart/